PODSUMOWANIE DOŻYNEK 2014

W niedzielę, 31 sierpnia 2014 roku, mieszkańcy Choczni oraz goście z okolicznych miejscowości zebrali się, aby wspólnie świętować tegoroczne święto plonów. Uroczystości i towarzyszące im atrakcje zgromadziły kilkuset gości.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Starosta Wadowicki – Jacek Jończyk, Burmistrz Wadowic – Ewa Filipiak, sołtys Choczni – Józef Cholewka, Radni Gminy Wadowice – Sebastian Ramenda i Mariusz Ruła, Radny Powiatu Wadowickiego – Stanisław Kotarba, Prezes Fundacji Rozwoju Lokalnego „Równać Szanse” – Mateusz Jończyk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni – Tadeusz Maślanka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Choczni – Daniel Mastek, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Choczni – Małgorzata Bryndza oraz Proboszcz Parafii Chocznia – Zbigniew Bizoń. Starostami Dożynek byli Państwo Bogusława i Maciej Bąk z Choczni.

W programie imprezy znalazły się: okolicznościowe przemówienia Burmistrza Wadowic – Ewy Filipiak, Starosty Wadowickiego – Jacka Jończyka oraz Proboszcza Parafii Chocznia – Zbigniewa Bizonia, poświęcenie chleba i wręczenie go lokalnym władzom i występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Choczni. Po części oficjalnej na scenie zaprezentowali się muzycy z orkiestry OSP Chocznia oraz zespół muzyczny „Sekret”, którzy bawili gości imprezy do późnego wieczora.

Na stoisku koła gospodyń wiejskich z Choczni można było skorzystać z bezpłatnego poczęstunku – napojów ciepłych i zimnych, ciast, dania gorącego i chleba z domowym smalcem oraz obejrzeć wystawę z rękodziełem lokalnych artystów i tegoroczne płody rolne. Dla wszystkich dzieci przygotowano soczki, słodycze i watę cukrową.

Dla spragnionych wrażeń dzieci, choczeńscy strażacy przygotowali dodatkowe atrakcje: wspinaczkę po wieży ze skrzynek (z zabezpieczeniem) oraz zabawę na dmuchanych formach.

Relacja z Dożynek została uwieczniona na zdjęciach przez fotografa Józefa Janika.

Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Wadowickiego (w ramach projektu „Dożynkowy czas wita Was”) i Gminy Wadowice (w ramach projektu „Chocznia pełna kultury – Dożynki 2014”).